SHPËRNDAJE

Këto trende të bukurisë nga 2019 ishin shumë të bukura, kështu që po i vazhdojmë edhe në fillimin e dekadës së re

Edhe nëse i ndjekni trendet ose jo, është e vështirë t’i injorosh kur bëhen një fiksim në masë. Disa trende e marrin hapësirën e tyre të vëmendjes, sikur “grimi i inspiruar nga Euphoria” që ishte kudo në 2019 pas debutimit të serialit në HBO.

Në vazhdim po ju sjellim 10 trendet që do vazhdojnë të shkëlqejnë edhe në 2020:

Perlat

Qoftë të përdorura në vend të kozmetikës me ngjyrë apo zbukurimeve të flokëve, perlat kishin momentin e tyre në vitin 2019. Dhe bazuar në pistat e javës së modës do të shohim më shumë nga xhevahiret e bukurisë gjatë 2020.

Vetullat e ngjyrosura

Rozë, gri dhe e bardha ishin ndër ngjyrat që ne pamë në vetullat gjatë vitit 2019. “Press” video nga Cardi B ishte planifikuar për të filluar një trend ngjyrash dhe në vitin 2020 krijuesit e bukurisë thjesht mund të vazhdojnë me të.

Dizajnet e thonjve të inspiruara nga arti

Pëlhura Picasso dhe Basquiat kishin ndikime të mëdha në thonjtë vitin e kaluar.  Në vitin 2020 tendenca do të hapet për më shumë lloje të skemave të artit dhe ngjyrave.

Peneli i bardhë

Një penel me ngjyra të ndritshme i bën sytë të shkëlqejnë, dhe asgjë nuk i hap ato më mirë se sa një e bardhë e pastër. Ju mund të vizatoni një vijë klasike në kapakët e poshtëm për të tërhequr sytë ose t’i jepni një formë unike për më shumë dhunti.

Flokë gjysmë të lëshuara, gjysmë të kapura

Është e thjeshtë për t’i bërë, dhe të dukesh e shkëlqyeshme me dredha natyrale, gërsheta super të hijshme ose paruke. Tendenca e këtyre flokëve ka qenë e njohur për vite me radhë dhe ne e dimë që 2020 ka më shumë për ne.

Grimi me ngjyra neon

E kaltra e ndritshme, roza, e verdha dhe e gjelbra duken veçanërisht tërheqëse kundër lëkurës së pasur me melaninë. Kështu që ne do të vazhdojmë ta duam trendin e përbërjes së neonit, derisa të ndalojë të dukurit bukur.

Gërsheta të definuara nga graviteti

Asnjëherë nuk do të ndalemi së krijuari me mënyrën e veshjes së kurorave, veçanërisht kur bëhet fjalë për gërsheta.  Në vitin 2020, duam më shumë vëllim, më shumë lartësi dhe më shumë shkathtësi siç pamë në vitin 2019.

Kthimi retro

Zonjat rikthyen stilimin e famshme të vitit 1960 për xhirimet editoriale, ngjarjet e tapeteve të kuq dhe selfiet e mediave sociale. Dhe në fillimin e dekadës së re është e sigurt se do të ruajë popullaritetin e saj.

Shiriti dekorativ

Asgjë nuk i zbukuron kurorat tona të bukura më mirë sesa një aksesor flokësh që duket si një kurorë e mirëfilltë. Për vitin 2020, ne akoma duam të prezantohemi si mbretëresha që jemi.

Stilimi i ekzagjeruar i ballukeve

Ndërkohë shtrimi i ballukeve tona ka qenë gjithmonë pjesë e stilimit të flokëve, skajet e ekzagjeruar janë rikthyer si një trend i madh dhe nuk tregojnë shenja të largimit në këtë vit të ri.