SHPËRNDAJE

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka qenë e ftuar nderi në koncertin e “Prime Day Amazon”, të realizuar në New York.

Ajo ka kënduar para mijëra të pranishmëve disa nga hitet e saj më të fundit, ndërsa është dukur e shkëlqyer me paraqitjen e saj.

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram disa fotografi nga eventi, duke treguar paraqitjen e saj në këtë mbrëmje.

“Koncerti i Prime Day Amazon natën e kaluar në New York”, ka shkruar Dua në mbishkrimin e këtyre fotografive.

E veshur me një fustan të zi plot shkëlqim dhe të shkurtër, 23-vjeçarja vuri mjaft mirë në pah linjat e saj atraktive.

Pamja e saj me flokë të shkurtra i jep edhe më tepër hijeshi artistes, e cila ishte një nga të ftuarat speciale të kësaj mbrëmje.

“Amazon Prime Day” është festimi vjetor i blerjeve që është ekskluzive për abonentët kryesorë të Amazon.

Dua përndryshe muajin e ardhshëm do të jetë prezente në Kosovën, për të parë nga afër edicionin e dytë të festivalit “Sunny Hill”, të organizuar nga i ati i saj, Dukagjin Lipa.

Pamje tjera nga paraqitje glamuroze e Dua Lipës në koncertin e kryeministrisë në New York: