SHPËRNDAJE

Këngëtarja e njohur shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, është një këngëtare e cila po prek majat e top listave botërore.

Me talentin e saj në muzikë, Dua po bën ‘namin’ duke marrë vëmendjen e publikut dhe të mediave rozë, shkruan Indeksonline.

Dua duke qenë shumë e njohur dhe e dashur për publikun, është e kërkuar të performojë nëpër vende të ndryshme nëpër botë.

Ajo së fundmi ka bërë të ditur vendet ku do të mbajë turneun e saj muzikorë në vitin 2020.

Në listën që ka publikuar, vërehen vende të njohura gjithandej nëpër botë ku pritet të performojë këngëtarja shqiptare.