SHPËRNDAJE

Paulo Dybala ishte afër largimit nga Juventusi verën e kaluar saqë thuhet se argjentinasi regjistroi një video lamtumire.

Bianconerët kishin shtyrë Dybalan në të gjithë Evropën në një përpjekje për të larguar dhe fituar para, pasi Gonzalo Higuain nuk pranoi të largohej nga klubi.

Tottenham dhe Manchester United menjëherë shprehën interesin për nënshkrimin e Dybala, por londinezët e donin më së shumti sulmuesin.

Sipas La Gazzetta dello Sport, bisedimet besohej se ishin në një fazë të avancuar që Dybala madje kishte regjistruar një video lamtumirëse, ​​e cila do të ishte ngarkuar dhe postuar në rrjetet sociale pasi të ishte konfirmuar marrëveshja.

Megjithatë, 26-vjeçari atëherë kishte një ndryshim në zemër, dhe si Higuain, vendosi të qëndrojë në Torino për të dëshmuar vlerën e tij.

Dybala që atëherë ka katapultuar veten si titullar për Juventusin, duke bërë 17 paraqitje në Serie A, me 13 si titullar prej tyre, dhe duke shënuar pesë gola.

Ai gjithashtu ka kontribuar me gjashtë asistime.