SHPËRNDAJE

Dy artistë të njohur të tregut muzikor shqiptar dhe jo vetëm do të bashkohen për të sjellë një projekt të ri në këtë sezon veror.

Bëhet fjalë për Elvana Gjatën dhe Ardian Bujupin. Me anë të dy postimeve në Instagram, është kuptuar se Elvana dhe Ardiani do të sjellin këngën “Meine Liebe”. Ata kanë publikuar video të ngjashme, por nuk kanë dhënë detaje të tjera.

“Dashuria ime”, përkthehet titulli i cili është në gjuhën gjermane. Mbetet për t’u parë nëse kënga do të jetë shqip, gjermanisht apo bashkim i të dyja gjuhëve.

Ndërkohë hitet e artistëve për këtë verë janë “Fustani” dhe “Arrita”, të cilët numërojnë miliona klikime në Youtube.

View this post on Instagram

…Liebe

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

View this post on Instagram

Meine…

A post shared by Ardian Bujupi (@ardianbujupi) on