SHPËRNDAJE

Kongresisti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Eliot Engel kishte një falënderim të veçantë për një kosovar, me rastin e inaugurimit të Ambasdadës së SHBA-së në Prishtinë.

Engel përmendi kontributin e Harry Bajraktarit, veprimtarit dhe biznesmenit shqiptaro-amerikan.

“Bajraktari është njeriu që më ka njoftuar me Kosovën para 22 vitesh”, u shpreh kongresisti.

Me amerikanin në ngritjen e flamurit ishte edhe presidenti i ndjerë, Dr. Ibrahim Rugova.

LIVE: Inaugurimi i Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë

Gepostet von IndeksOnline am Donnerstag, 4. Juli 2019

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/videos/494719437968045/?t=1585