SHPËRNDAJE

Era e fuqishme ka goditur Adriatikun dhe Dalmacinë gjatë natës. Situatë më shqetësuese ishte në qytetin e Zadarit.

Shpejtësia e erës ka shkuar deri në 100 kilometra në orë.

Probleme serioze ka patur edhe trafiku në det, por që deri tani nuk është raportuar për viktima.

Era e fuqishme ka bërë që të dëmtohen shumë vetura, shtëpi dhe gjithçka tjetër./Indeksonline/