SHPËRNDAJE

Një imazh i jashtëzakonshëm tregon rrufenë që godet ndërtesën më të lartë në botë – pasi fotografi kaloi shtatë vjet duke u përpjekur të merrte pamjen e përsosur.

Sipas mediave të huaja, Zohaib Anjum ka kaluar net të tëra duke bërë kampim jashtë kullës së Burj Khalifa me aparatin e tij kur shirat vinin në Dubai.

Ai ishte i vendosur për të kapur foton “rrufeja në qiell” dhe në fund të premten në mbrëmje ëndrra e tij e shumëpritur u bë realitet.

Goditja mbresëlënëse e rrufesë duket se qëllon majën e Burj Khalifa, e cila është e lartë 828 metra e lartë, duke ndriçuar horizontin e Dubait më poshtë.

Ai tha: “Ishte sikur Zoti ta kishte planifikuar këtë moment. Rrufeja goditi Burj Khalifa për fillim të vitit 2020”.