SHPËRNDAJE

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të përballen sërish në një ring boksi gjatë këtij muaji.

Meçi do të zhvillohet më 23 shkurt në ora 06:00 të mëngjesit.

Dy gjigantët e peshave të rënda kishin luajtur baras në duelin e tyre të parë, më 1 dhjetor të vitit të kaluar, në Los Angeles.

E sfidën e radhës mund ta ndiqni në kanalin Kujtesa Sport.

Platforma vendore ka njoftuar se i ka fituar të drejtat televizive për këtë meç.

Bota e boksit është në pritje të super-spektaklit të radhës nga Fury dhe Wilder.