SHPËRNDAJE

Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe Luis Suarez janë duke luftuar për “Pichichin” në Spanjë
Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është golashënuesi më i mirë në La Liga me 11 gola, i cili ndiqet nga Cristiano Ronaldo me 10 gola, aq sa ka edhe sulmuesi tjetër i Barcelonës, Luis Suarez.

Këta janë golashënuesit më të mirë pas xhiros së 15 në La Liga: