SHPËRNDAJE

Ish-deputetja e PD, Grida Duma deklaroi në studion e ‘Open” në Top Channel se ndërkombëtarët janë kundër Edi Ramës dhe i kanë dhënë të drejtë PD, pas pjesëmarrjes së ulët në zgjedhjet e 30 qershorit.

“Kur u thamë ndërkombëtarëve në Bruksel se pjesëmarrja në votime ishte 21% na dhanë të drejtë. Pjesëmarrja në votime është rreth 50%, prandaj na dhanë të drejtë. Kemi bërë aksione të super suksesshme”, tha Duma.

Por deputetja u zu ngushtë nga Eni Vasili kur u pyet për “rrëzimin e Ramës.

Debati

Eni Vasili: Çfarë suksesi, keni kohë që flisni për rrëzimin e Ramës.

Grida Duma: Sot Rama është në kuotat më të ulëta. Ka hyrë vetëm në votime

Eni Vasili: Ka hyrë, po si e bën më të dobët?

Grida Duma: Presioni ndërkombëtar, jo nga brenda, por nga jashtë, thonë se Rama nuk mund të qeverisë më.