SHPËRNDAJE

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka uruar festën e Fitër Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë.

“Urime Bajrami për të gjithë ata që po festojnë fundin e Ramazanit! Uroj që Zoti t’u jap paqe, shëndet dhe begati”, ka shkruar Clinton.

Ajo përpos shkrimit shpërndau edhe një fotografi shumë të bukur me njerëz të besimit islam.