SHPËRNDAJE

Dashi

Shkoni përpara në rrugën që keni marrë, edhe nëse ndonjëherë dyshoni se nuk është me të vërtetë e drejtë. Më mirë të mos shikoni prapa! Nuk është e thjeshtë të ndryshoni mënyrën tuaj të të parit të gjërave apo stilin e jetës tuaj, por mund të keni sukses. Jeta në çift duket e dëmtuar. Nëse e dini se çfarë është më e mira, atëherë pse po qëndroni ende të lidhur?

Demi

Nëse po udhëtoni, përpiquni ta jetoni me një frymë ndryshe nga zakonisht. Mbajtja e një libri logjik mund të jetë një ide më e rëndësishme sesa duket: ju mund të shënoni përshtypjet tuaja dhe t’i rilexoni ato pas disa kohësh. Ditë ideale për të vizituar ekspozita fotografike ose qytete të artit, për t’u marrë me tema të reja dhe të pazakonta, për t’u argëtuar me këdo që dëshironi.

Binjakët

Mos e forconi veten tuaj në një çështje të ndjeshme sepse mund të zhgënjeheni ose të humbni kohë dhe para. Organizohuni më mirë në punë dhe merrni pak kohë për t’u çlodhur. Në dashuri, pyesni veten nëse jeni të aftë të bëni gjithçka dhe t’i përgjigjeni të gjitha nevojave të personit tuaj të dashur. Do keni shumë argëtim një mbrëmje me miqtë.

Gaforrja

A jeni gjithnjë kaq i zënë? Kini kujdes sepse ky angazhim i vazhdueshëm mund t’ju lodhë më shumë seç duhet dhe ju largon nga gjërat e rëndësishme në jetë.  Duhet të ndalini! Një fije maturie në biznes do t’ju shmangë gabimet dhe zhgënjimet. Sidoqoftë, në punë tregohuni fleksibël dhe të adaptueshëm: Ndonjëherë ju zgjidhni të dorëzoheni sesa të kundërshtoni një mur të pakalueshëm.

Luani

Në fushën sentimentale, grindjet me partnerin bëhen edhe më të mëdha duke kërcënuar në horizont. Le të flasim për punën. Bazuar në përvojën tuaj, duhet të kuptoni kur është koha për të guxuar. Duke pasur parasysh situatën, duhet të tregoheni të kujdesshëm.

Virgjëresha

Ju do karakterizoheni nga një humor i shkëlqyer, do jeni të rrethuar nga dashuria dhe interesimi i kolegëve dhe miqve: Do kini ide të shkëlqyera, do vendosni taktika të mira biznesi dhe do kontaktoni njerëz interesantë. Pranoni një ftesë për një darkë ose një mbrëmje me miqtë tuaj më të mirë, do të argëtoheni!

Peshorja

Do të ndiheni të hutuar. Gjendja është më pak me diell se zakonisht sot. Për të qenë të lumtur ju duhet ngrohtësi përreth jush. Do kini idë të reja, do merrni ngrohtësi nga të gjithë dhe do vijnë disa bashkëpunime interesante. Shfrytëzoni çdo mundësi nëse punoni për të tjerët sepse mund t’ju vijë një lajm i mirë.

Akrepi

Moti i ditës paralajmëron qiejt të qarta në shoqërinë e Hënës në Gaforre, i cili i jep dritën jeshile një numri iniciativash interesante. Do keni takime midis miqve, mund të merreni me sporte apo  udhëtimeve. Mendje dhe zemër e qetë dhe me plot pritshmëri. Lajme të shkëlqyera nga fronti profesional. Shumë prej jush kanë mundësi të mëdha fitimi dhe shpërblime. Përgatituni, mund t’ju vijë ndonjë dhuratë e papritur.

Shigjetari

Nëse shpesh mendoni për një punë të lënë të pazgjidhur, por që duhet të zgjidhet absolutisht, sot është dita e duhur për ta mbyllur atë përfundimisht. Nëse tregoheni serioz, i kujdesshëm dhe i sinqertë, ju do e keni situatën në dorë. A ndjen një tërheqje të fortë për një person? Është koha e duhur për t’ja shprehur. Kurajo!

Bricjapi

Nën tërheqjen e Hënës në Gaforre, dita nuk do të jetë emocionuese: në marrëdhëniet ndërnjerëzore krenaria luan një rol të keq për ju. Do keni disa kundërvajtje të vogla dhe momente zemërimi, por nuk është nevoja që ta bëni situatën më të vështirë. Kënaq kërkesat tuaja duke mësuar të dëgjoni sinjalet e trupit; cilido qoftë mesazhi, ai përmban sekretin e mirëqenies.

Ujori

Përvoja sjell rezultate të mira. Ekziston mundësia për të marrë një ofertë që është në përputhje me aftësitë tuaja dhe interesante ekonomikisht. Miratimet e një personi që ka rëndësi do t’ju japin provë të gjallë që angazhimi paguan në fund! Nuk jeni të kënaqur me marrëdhënien në çift? Ndoshta është pikërisht kjo ndjenjën e shqetësimit që po sjell probleme me partnerin.

Peshqit

Me foton e bukur astrale që keni, mund të merrni Oskarin e suksesit. Do arrini rezultate në sporte apo në fushën sociale. Do kaloni momente të paharrueshme me partnerin tuaj që do jetë i gatshëm t’ju përkëdhelë dhe do plotësojë çdo dëshirë tuajën. Nxirrni talentin tuaj, aftësitë tuaja; do të keni një ndikim të mirë në bashkëbiseduesit tuaj.