SHPËRNDAJE

Interi ka konfirmuar se sulmuesi Lautaro Martinez do të humbasë vizitën e së dielës te Lazio në Serie A pas një dëmtim të kofshës.

Martinez u largua nga loja gjatë fitores 1-0 të Argjentinës kundër Marokut më parë gjatë javës, e cila ishte loja e dytë ndërkombëtare që ai luajti si titullar.

Me të mbërritur në Itali, klubi Nerazzurr ka ftuar lojtarin për vizita mjekësore për të parë shkallën e dëmtimit të tij.

Interi ka njoftuar që 21-vjeçari ka tërhequr muskujt ‘rectus femoris’ në kofshën e djathtë dhe ky dëmtim do të vlerësohet përsëri javën e ardhshme.

Kështu, sulmuesi argjentinas, i cili ishte titullar në të gjitha ndeshjet që nga mungesa e Mauro Icardit, do t’i mungojë Interit të dielën ndaj Lazios.

Tani mbetet për t’u parë nëse Interi do ta rikthej përsëri Icardin, i cili rifilloi trajnimin e plotë të martën.