SHPËRNDAJE

Sopranoja Inva Mula ka treguar se ka pasur fatin ta njihte nga afër këngëtaren e madhe.

Me lot në sy pas homazheve që bëri pranë arkivolit të Nexhmije Pagarushës, tha se sot për të është një ditë shumë e dhimbshme.

“E kemi humbur fizikisht por do ta kemi për jetë të jetëve figurën e saj, zërin e saj, kumbimin e saj dhe të gjithë shoqërive artistike. Nexhmije Pagarusha ka qenë për mua jo vetëm ikona e artit por ka qenë edhe një mikeshë shumë e ngushtë e familjes time. Jam rritur me dashurinë e saj, për mua është një ditë shumë e dhimbshme”, tha Mula.

Homazhe ka bërë edhe presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Albin Kurti.