SHPËRNDAJE

Gjatë javës së fundit, vala e nxetit afrikan e ka goditur Evropën perëndimore.

Kryesisht Franca dhe Gjermania kanë qenë dy vendet që janë prekur më së shumti.

Parisi gjatë kësaj periudhe e regjistroi temperaturën më të lartë në histori me mbi 43 grandë celsius, transmeton Indeksonline.

Këtë të martë kryeqyteti francez shënon temperaturë 42.6 gradë.

Ndërsa qytetarët kanë zgjedhur forma të ndryshme që të freskohen.