SHPËRNDAJE
Serie A football, AC Milan versus AS Roma; Ricardo Kaka'

Legjenda e futbollit, Kaka ka zgjedhur dy sulmuesit më të mirë në botë

Sipas tij, Roberto Firmino bashkë me Luis Suarez janë dy sulmuesit më të mirë në botë.

Braziliani Firmino është pjesë thelbësore e këtij Liverpooli të frikshëm ndërsa ka kontribuuar me tetë gola dhe shtatë asiste këtë sezon.

Në anën tjetër, Barcelona po dështon të shënojë gola, dhe uruguaiani Luis Suarez është “fajtori” për këtë, transmeton Indeksonline.

Ai është lënduar në ndeshjen ndaj Atletico Madridit në Superkupë dhe që atëherë Barcelona ka vuajtur për një “9”.