SHPËRNDAJE

Ekipi i përbërë nga lojtar nga komuna e Preshevës i quajtur KF Lugina që luan në ligën e parë në futboll të vogël zë vendin e parë nê tabelë.

Ky ekip po shfaq rezultate të mira duke mos pësuar humbje dhe në tabelë radhitet e para edhe pse ka një lojë më pak.

Në xhiron e pestë ata kanë shenuar fitore të thellë kundër Linz United me rezulat 14:2

Emrat e lojtarëve që luajnë për ekipin.

KF Lugina shpreson që të shpallet kampion në fund të sezonit. Presheva.com i uron suksese!