SHPËRNDAJE

Beijing Guoan duan të bjnë Gareth Balen lojtarin më të pakuar në Superligën kineze.

Ata kërkojnë ta transferojnë uellisanin nga Real Madridi, duke parë edhe situatën e tensionuar mes tij dhe Zidanit.

Sipas ‘Telegraph’ skuadra kineze i ka ofruar sulmuesit të bëhet futbollisti më i paguar në Kinë, shkruan Indeksonline.

Aktualisht Lavezi është futbollisti më i paguar, i cili merr 556.000 euro në javë në Hebei China Fortune.

Sipas këtij burimi, Bale do të përfito rreth 660.000 euro në javë, ose rreth 35 milionë në sezon.

Merkato në Kinë përfundon me 31 korrik dhe kjo marrëveshje ka vetëm 10 ditë kohë të finalizohet.

Më herët është përmendur edhe se Bale mund të shkëmbehet me Neymar.