SHPËRNDAJE

Policia ka identifikuar një person i cili dyshohet se ka kontrabanduar kafshë nga Serbia në Kosovë.

Rasti ka ndodhur në fshatin Stublinë të Gjilanit, mëngjesin e së shtunës.

Policia në raportin 24 orësh ka njoftuar se kafshët janë konfiskuar, pas verifikimit të dokumenteve nga Agjencioni i Ushqimit dhe Veterinarisë.

“Është identifikuar një i dyshuar mashkull kosovar i cili dyshohet se ka kontrabanduar kafshë nga Serbia në Kosovë. Me urdhër të prokurorit kafshët (gjedhët) janë konfiskuar, pas verifikimit të dokumenteve nga AVUK-u të cilat nuk janë përputhur me gjendjen faktike”, njofton policia.