SHPËRNDAJE

Ikona e muzikës botërore, Madonna, momentalisht është duke e shijuar lidhjen e saj të re me balerinin 25-vjeçar, Ahlamalik Williams.

Madje, ditë më parë prindërit e Williams, Laurie dhe Drue, u hapën për lidhjen e djalit të tyre me këngëtaren 61-vjeçaren në një intervistë për gazetën Daily Mirror dhe treguan që autorja e hitit “Material Girl” është në lidhje serioze me balerinin 36-vjet më të ri.

“Madonna vazhdon të kujdeset për djalin tonë. Ajo tha se ai është inteligjent dhe shumë i talentuar. Ajo na tha që është shumë e dashuruar dhe se ne nuk kishim asgjë për t’u shqetësuar pasi ajo do të kujdesej për të”, tha Drue.

Kush është i dashuri i Madonnas, Ahlamalik Williams?

Që disa muaj, këngëtarja 61-vjeçare ka qenë duke u takuar me Ahlamalik Williams, balerinin 25-vjeçar që tashmë është në çdo koncert pranë saj.

Pas Krishtlindjeve, Williams iu bashkua Madonnas dhe fëmijëve të saj, Lourdes, 25-vjeç, David Banda, 14-vjeç, Mercy James, 13-vjeç dhe binjakët Esther dhe Stella, 6.

Page Six ka raportuar se dyshja janë takuar në vitin 2015 kur kur Williams dëgjoi audicionin për turneun e “Rebel Heart” të Madonnas.

Ndërsa nuk dihet asgjë për Ahlamalik akoma, ai me sa duket është rritur në Kaliforni dhe ka një prani mjaft mbresëlënëse në Instagram, ku poston shumë video vallëzimi për 99,000 ndjekësit e tij.

View this post on Instagram

Light work. @roddyricch

A post shared by Ahlamalik Williams (@ahla_malik) on

2. Madonna nuk është me të dashur të pasur më?

Ndërsa filmonte videon për “Material Girl”, Madonna u takua me aktorin Sean Penn. Të dy u martuan në ditëlindjen e këngëtares në vitin 1985 përpara se të divorcohen katër vjet më vonë. (Megjithëse ata janë parë dikur së bashku si miq disa herë).

Ajo ishte e lidhur me reperin Tupac Shakur në vitet e 90-ta, para dhe gjatë burgosjes së Shakur për sulme seksuale.

Në fakt, disa vjet më parë TMZ lëshoi një letër që reperi i shkruajti këngëtares ku zbuloi gjëra befasuese të marrëdhënies misterioze të dyshes. Tupac gjithashtu shprehet se si u frikësua nga statusi i Madonna-s e aftësia seksuale, dhe i kërkon falje që e lëndoi gjithnjë.

Në 1995, Madonna u takua me aktorin Carlos Leon, me të cilin pati fëmijën e saj të parë, vajzën Lourdes, në 1996.

Katër vjet më vonë, në dhjetor 2000, Madonna u martua me drejtorin Guy Ritchie në Skoci. Të dy kanë dy fëmijë së bashku: Rocco dhe David.

Madonna dhe Ritchie u divorcuan në vitin 2008.