SHPËRNDAJE

Lionel Messi ka mohuar zërat për një largim të tij të mundshëm nga Barcelona.

Gjatë javëve të fundit është përfolur shumë për një kluazolë e cila ia mundëson yllit argjentinas të largohet në fund të sezonit nga Camp Nou.

Megjithatë, sa i përket të ardhmes së vetë Messit me klubin, ai hodhi poshtë këto pretendime.

“Kjo është shtëpia ime dhe nuk dua të largohem,” tha Messi .

“Unë dua të fitoj këtu”, ka thënë Messi për gazetën katalunase Sport.