SHPËRNDAJE

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, në një intervistë për “Përballje ditore”, ka folur rreth vendimit të Qeverisë Haradinaj për vendosjen e taksës 100 për qind për mallrat nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, si dhe për Samitin e Parisit.

Zeka ka thënë se masa e vendosur nga Qeveria e Kosovës duhet të hiqet.

“Taksa duhet të hiqet – kjo është kërkesë e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe e presidentit francez, Emmanuel Macronn dhe e SHBA-së.
Mendoj që taksa do të hiqet para Parisit, ose do të bjere qeveria”, ka thënë deputeti Zeka.

Ai ka theksuar se Kosova ka tema serioze me Serbinë siç është fati i të pagjeturve.

Deputeti Zeka ka përsëritur edhe një herë qëndrimin e tij për rrëzimin e Qeverisë.