SHPËRNDAJE

Në studion e Top Talk, deputeti Muslim Murrizi, theksoi se ndërkombëtarët nuk do t’i lejojnë Bashën dhe Ramën që në emër të dialogut të arrijnë pazare të tjera në dëm të Shqipërisë

Sipas tij, ashtu siç Rama nuk u lejua që ta çojë vendin në zgjedhje të parakohshme, apo për mos shtytjen e zgjedhjeve, po ashtu nuk do të lejohet që të ketë një marrëveshje Rama-Basha në dëm të interesave të vendit.

“Nuk ka dialog për hadër të pazareve të pista. Nuk besoj se do ketë marrëveshje. Nuk do ta lejojnë ata që nuk lejuan marrëveshje për datën e zgjedhjeve. Mos kujtoni se Rama donte t’i bënte i vetëm zgjedhjet, është lëkundur deri në ditën e fundit. Ashtu siç u lëkund pas dorëzimit të mandateve nga PD, e vendi të shkonte në zgjedhje të parakohshme”, tha Murrizi.