SHPËRNDAJE

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se edhe zyrtarisht Glauk Konjufca do të jetë shef i diplomacisë së Kosovës.

Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se është nder e krenari për Kosovën dhe shqiptarët gjithandej që të përfaqësohen nga kryeministri Albin Kurti dhe një ministër i jashtëm si Glauk Konjufca.

“Trimi i mirë me shokë shumë. Nder e krenari për Kosovën dhe shqiptarët gjithandej që të përfaqësohemi nga një kryeministër si Albin Kurti e një ministër i jashtëm si Glauk Konjufca.

Si brenda ashtu dhe jashtë vendit, do të jemi e ndihemi të përfaqësuar denjësisht, pa frikë se do të ketë as më të voglin skandal, me dashuri për vendin, me integritet e profesionalizëm”, shkruan ajo në Facebook.