SHPËRNDAJE

Ylli i futbollit dje, Cristiano Ronaldo (5 shkurt) festoi ditëlindjen e 35-të, ndërsa nuk munguan befasi për të.

Ronaldo dukej i tronditur të mërkurën në mbrëmje ndërsa e dashura Georgina Rodriguez i dhuroi një makinë luksoze.

Sulmuesi i Juventus dukej se mbeti pa fjalë pasi u befasua me një veturë të re ‘Mercedes Benz BRABUS’ pas darkës së ditëlindjes në Ristorante Casa Fiore të Torinos.

Ronaldo morri si dhuratë automjeti 888 kuaj-fuqi ka një vlerë prej se 600,000 funta i cili ishte zbukuruar me një hark të madh të kuq.

Duke kapur momentin në një video të shkurtër në Instagram, Georgina, 26 vjeç, shikoi ndërsa futbollisti portugez përshëndeti miqtë dhe tifozët në rrugë, mes tyre djali nëntë vjeçar Cristiano, Jr – më i madhi nga katër fëmijët e tij.

Ajo shkroi: ‘Urime për njeriun e jetës sime! Çfarë dëshire për të transportuar dashurinë tonë në dhuratën për ty’.

E konsideruar gjerësisht si një nga automjetet më të mira në treg, dhurata e lezetshme mund të arrijë shpejtësi deri në 62-milje në orë në vetëm 3.8 sekonda.

Ronaldo besohet se posedon sa më shumë 20 makina, në mesin e tyre edhe Bugatti La Voiture Noire që thuhet se është makina më e shtrenjtë e ndërtuar ndonjëherë.

Sipas raportimeve Ronaldo harxhoi 11 milionë euro (9,49 milion £) në Bugatti unik i cili u prezantua për herë të parë në botë në Motor Shoë Geneva 2019.

Koleksioni i tij gjithashtu raportohet se përfshin një Mercedes Coupe Sport Coupe Mercedes, një Phantom Rolls-Royce, një Ujn Ferrari 599 GTO, një Lamborghini Aventador LP700-4, një Aston Martin DB9, një McLaren MP4 12C dhe një Speed ​​BTC të Kontinentit.

Ndryshe, Cristiano dhe Georgina janë në lidhje që nga viti 2016 dhe kanë 3 fëmijë se bashku.