SHPËRNDAJE

Jodi Cardoner, nënkryetar i FC Barcelonës, mohoi se klubi katalunas po punon për nënshkrimin e Neymarit.

Zyrtari i blaugranave mohoi se ka kontakte të avancuara me brazilian, por pranoi se braziliani këmbëngul në kthimin në Camp Nou.

Menaxheri ka pranuar se nuk e pëlqen mënyrën se si braziliani ka shkuar, “Nuk është koha që të flasim për blerjen, ne jemi në një proces të largimeve, është një periudhë që mbaron më 30 të këtij muaji, ku vendoset se me cilët futbollistë më nuk dëshiron të punojë trajneri Valverde”, tha ai.

“Më e saktë është të thuhet se Neymar dëshiron të kthehet në Barcelonë, por unë bëj nuk pajtohen se Barça kërkon të nënshkruan me Neymarin. Kjo nuk është në tavolinë, ka shumë gjëra në lidhje me largimin e tij që nuk më kanë pëlqyer, shumë gjëra”.

“Ne duhet të ndryshojmë skenarët, ka lajme të rreme se ne kemi nënshkruar me Neymarin, ne kemi nuk nënshkruan askënd, nuk kemi mbajtur kontakt me të, ai dhe shumë njerëz duan të luajnë në Barcelonë”, pohoi Cardoner.

Ndryshe, Neymar para dy vjetëve kaloi në radhët e klubit parisien të PSG-së, ku francezët paguan 222 milionë euro për reprezentuesin e Brazilit.