SHPËRNDAJE

Pëbërësit:

1 kastravec

70 g kos

30 g qumësht

1 lugë lëng limoni

Pak kripë dhe piper

4 kuba akull

Përgatitja:

Lajmë kastravecin dhe e presim me copa të vogla. Në një mikser hedhim të gjithë përbërësit.I përpunojmë derisa të përftojmë një masë homogjene. E shërbejmë smoothie- n me një copë kastravec.