SHPËRNDAJE

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama ka reaguar pas vdekjes së basketbollistit amerikan, Kobe Bryant.

Obama tha se Bryant ishte një legjendë, teksa shprehi ngushëllime për vdekjen e tij dhe të vajzës.

“Kobe ishte një legjendë në parket dhe sapo filloi atë që do të kishte qenë po aq kuptimplotë një akt i dytë. Humbja e Gianna është edhe më zemëruese për ne si prindër. Michelle dhe unë i dërgojmë dashuri dhe lutje Vanessa dhe gjithë familjes Bryant në një ditë të pamendueshme” shkroi Obama.