SHPËRNDAJE

Sezona e verës, veçmas muaji korrik dhe gusht shënon edhe valën e mërgimtarëve që vijnë për pushime në Kosovë.

Shumica nga ta zgjedhin trafikun rrugor për të ardhë në vendlindje, derisa shpesh ballafaqohen me kolona e pritje të gjata në pikat kufitare, përcjellë Indeksonline.

Në këtë video live, mund të shihni pikat kufitare Hungari-Serbi, Maqedoni e Veriut-Kosovë, Kroaci-Serbi dhe Serbi-Maqedoni e Veriut ka kolona të gjata të veturave. Veçmas në pikën e parë ku trafiku është më i ngarkuar.

🔴 [LIVE] – Lajme të mira për mërgimtarët që janë nisur për në atdhe!Pritje deri në 10 minuta në vendkalimet kufitare!Rrugëtim të mbarë, ju mirëpresim!

Gepostet von Realiteti Maqedoni e Veriut am Sonntag, 14. Juli 2019