SHPËRNDAJE

Një person nga Bujanoci, i cili është konfirmuar se është i infektuar me Corona virus këtë mëngjes jeton në lagjen Karakacka, kanjoftuar doktor Lela Jovanovic, drejtor i shtëpisë së shëndetit në Bujanoc.

Ajo tha se është dhënë një urdhër menjëherë për dezinfektimin e ndërtesave dhe se Shërbimi Epidemiologjik tashmë po merr hapa për të trajtuar kontaktet e pacientit.

– I sëmuri me simtome u paraqit para dy dite në ambulancë dhe u transportua për në Vranjë, por u kthye në shtëpi. Mirëpo, gjendja e tij u përkeqësua të nesërmen, kështu që ai u transferua nga Bujanoci në departamentin e Sëmundjeve Infektive të spitalit Vranje ku ishte testuar, dhe të Premten në mëngjes u informuam se testi i koronës ishte pozitiv, tha Dr Jovanovic./presheva.com/