SHPËRNDAJE

Embedded video

Sipas SunSport, legjenda e Chelseat pritet ta marrë drejtimin e skuadrës për një sezon, me mundësi vazhdimi të kontratës, mirëpo e pret një punë shumë e vështirë.

Klubi nga Londra është dënuar nga FIFA për dy afate mostransferim të lojtarëve, por do t’i kthejnë nga huazimi disa prej lojtarëve (që aktualisht kalon numrin 40-të).

Lampard aktualisht është duke e drejtuar skuadrën nga Championship, Derby County, gjersa pritet që ta marrë drejtimin e ekipit që e bëri të famshëm dhe që ka fituar shumë trofe.