SHPËRNDAJE

Ish-ministri i jashtëm shqiptar Paskal Milo deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se deklarata e sotme e Presidentit Ilir Meta ishte shumë e fortë.

Ai tha edhe se deklarata ka nxjerrë në shesh gjërat që janë thënë korridoreve.

Zoti Meta tha Milo është një luan në politikën shqiptare dhe së shpejti ai do të kthehet në skenën politike, duke i dhënë një dimension më të fortë kësaj skene.