SHPËRNDAJE

Pique-Policia

Gerard Piques i është shqiptuar dënimi prej 10 mijë eurosh.
Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, është dënuar me 10 mijë euro nga një gjykatë në Barcelonë.

Pique u dënua pas sjelljes agresive që pati ndaj dy zyrtarëve policorë spanjoll në tetor të vitit të kaluar, shkruan El Mundo Deportivo.

Vëllai i Piques parkoi në vend të gabuar makinën dhe teksa policia po ia shqiptonte dënimin, mbrojtësi u përplas me këta të fundit.

Pique-Policia1