SHPËRNDAJE

Një burrë në lindje të Kinës ka vdekur gjatë një sesioni të drejtpërdrejtë pas ngrënies së qindarkave helmuese të gjalla.

35-vjeçari, i quajtur Sun, u gjet pa shenja jetësore në banesën e tij në Hefei, krahinë Aunhui të shtunën, kur e dashura e tij shkoi për të kontrolluar atë, sipas raporteve kineze, përcjellë Indeksonline.

Njeriu, i cili ishte një mikpritës në DouYu, një nga platformat më të mëdha të Kinës në transmetimin e drejtpërdrejtë, kishte filmuar vetë duke pirë sasi të mëdha të alkoolit dhe duke ngrënë disa gjallesave helmuese dy netë më parë.