SHPËRNDAJE

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth arrestimit të dy shtetasve rus, të cilët kanë kaluar ilegalisht kufirin Serbi-Kosovë.

Rasti ka ndodhur në fshatin Sarpelj të Leposaviqit, të hënën në ora 10:30.

“Janë arrestuar dy shtetas rus, një femër dhe një mashkull, nën dyshimin se të njëjtit me veturën e tyre me targa të Malit të Zi e kanë kaluar ilegalisht kufirin Serbi- Kosovë”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje ndërsa vetura u është konfiskuar