SHPËRNDAJE

Porsche do të prezantojë premierën e modeleve 911 Turbo dhe 911 Turbo S në panairin e ardhshëm të veturave në Gjenevë.

Pas kamuflimit të plotë të prototipave të parë të modelit Porsche 911 Turbo, të parë në fillim të vitit 2018, lentet e kamerës së fundmi kanë kapur një prototip testues të Porsche 911 më të fuqishëm nga Seria 992, e cila do të paraqitet para audiencës në Gjenevë nga data 5 deri më 15 mars, transmeton KosovaPress.

Tashmë dihet se Porsche 911 Turbo i ri do të ketë një motor të ri 6.8 litra me 6 cilindra që prodhojnë mbi 650 kuaj fuqi.

Potenciali i motorit do të jetë i mjaftueshëm që 992 Turbo S të arrijë 100 km në orë për më pak se tre sekonda.