SHPËRNDAJE

Marrëveshja në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për formimin e qeverisë është një nga lajmet pozitive por dhe një hap shumë i rëndësishëm për stabilitetin politik dhe social në Kosovë ka shkruar kështu në profilin e tijë në fb kryetari i kuvendit, Sami Salihu.

Kryetari Salihu në postimin e tijë ka thënë se nga sot po i #vjendita.

Qeveria e ardhshme e Albin Kurtit do të ketë një impakt pozitiv në Luginë të Preshevës por edhe në rajon, vlerëson kështu kryetari i kuvendit, Sami Salihu./presheva.com/