SHPËRNDAJE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar në Amerikë.

Gjatë vizitës së tij në ShBA takoi Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo.

Ndër të tjerash Rama tha se me Pompe-un diskutoi edhe për dialogun Kosovë-Serbi dhe sfidat e përbashkëta të aleancës strategjike, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë:

Në zyrën e Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo, për Rindërtimin, paketën AntiKÇK, Shengenin Rajonal dhe dialogun Kosovë – Serbi, si edhe sfidat e përbashkëta të aleancës sonë strategjike, ku Shqipëria mbetet besnikërisht e lidhur me Shtetet e Bashkuara të Amerikës🇦🇱🤝🇺🇸