SHPËRNDAJE

Pas mbylljes së protestës së opozitës, kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar me një shprehje të strategut më të madh të luftërave, kinezit Sun Tzu.

Postimi i Ramës:

“Fituesit fillimisht fitojnë, pastaj nisen në betejë. Ndërsa humbësit nisen njëherë dhe më pas rreken të fitojnë.

Sun Tzu”, ka shkruar Rama.

Sun Tzu ka qenë një gjeneral kinez, strateg ushtarak, shkrimtar dhe filozof në Kinën e Lashtë.