SHPËRNDAJE

UEFA ka publikuar listën e të nominuarëve për golin e vitit në sezonin 2018/2019.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, ka zbuluar emrat e lojtarëve që sipas tyre kanë shënuar gola të bukur në sezonin e kaluar.

Kjo listë e publikuar nga UEFA dominohet nga dy lojtarët e Barcelonës, Lionel Messi dhe Ivan Rakitic, në golin e shënuar ndaj Liverpoolit, respektivisht Tottenhamit.

Në këtë listë nuk kishte se si të mungonte goli i Cristiano Ronaldos i shënuar ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve.

Këto janë të gjitha nominimet e UEFA-s:

Sarr (Stade Rennes)

Faupala (Apollon)

Pedro (Chelsea)

Millot (France)

Katerina Svitkova (Slavia Prague)

Cristiano Ronaldo (Juventus)