SHPËRNDAJE

Disa rajone në Kosovë, si pasojë e reshjeve të shiut, janë vërshuar nga uji.

Por, përveçse rrezikut të shkatërrimit të pronave të ndryshme, reshjet kanë rrezikuar edhe jetën e banorëve.

Një gjë të tillë e dëshmon edhe një video, e cila është publikuar në rrjetet sociale, e cila thuhet se është bërë në komunën e Rahovecit.

Aty, siç edhe mund të shihet, se si uji i madh “e mori me vete” një qytetar.

Në fushat termike do të ketë rënie për disa gradë, por kjo gjendje nuk do të ndikojë edhe në temperaturat minimale, të cilat do të vazhdojnë të mbeten të njëjta me ditët e fundit, minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Te lokali im Rahovec Vershimet katastrofale, mer dhe njerzë!

Gepostet von Labinot Rexha Noti am Montag, 17. Juni 2019