SHPËRNDAJE

Salah

Sulmuesi i Fiorentinës, Mohamed Salah, i ka shënuar një supergol sonte Juventusit dhe pastaj ka rënë në sexhde për t’iu falënderuar Allahut.
Sulmuesi egjiptian njihet si një praktikues i devotshëm i Islamit, teksa këtë e ka dëshmuar edhe me falënderimin që i ka bërë Zotit menjëherë pas shënimit të golit.

Salah hapi serinë e golave për Fiorentinën, ndërsa Fernando Llorente i barazoi shifrat menjëherë pas tij. Ndeshja është ende duke u zhvilluar dhe rezultati momental është 1-1.

https://www.youtube.com/watch?v=w_kKTN1Ulpk