SHPËRNDAJE

Kohën e fundit dukshëm është shtuar numri i vjedhjeve gjithandej.

Një video e regjistruar në një metro në Nju Jork e tregon si mos më mirë derisa një person i ka prerë xhepat një personi për t’i vjedhur paratë dhe celularin.

Vjedhja ka ndodhur në orën 2 të paradites, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Në video dukshëm vërehet fytyra e personit që ka kryer vjedhje, dhe i njëjti mendohet të jetë rreth të 30-ave.

Gjithë këtë incident e ka filmuar një udhëtarë. Në video shihen edhe shoferë tjerë, mirëpo askush nuk ka reaguar për rastin në fjalë.

Për më shumë shikoni momenin e kësaj vjedhje.