SHPËRNDAJE

Një burrë nga Virxhinia fitoi 500,000 dollarë në një lotari, falë nevojës së gruas së tij për një çakmak.

Harland Dodson nga Colonial Beach, u tha zyrtarëve të lotarisë se arsyeja e vetme që shkoi në lokalin 7-Eleven ishte të blinte një çakmak për gruan e tij, dhe aty pa bileta ta lotarisë, shkruan Indeksonline.

Dodson bleu katër bileta, dy për vete dhe dy për gruan e tij.

Kështu ai fitoi çmimin më të lartë të lotarisë.

“Në sapo fituam 500,000 dollarë”, i kishte thënë gruas së tij./Indeksonline/

Një burrë nga Virxhinia tha se duke vrapuar për të blerë gruan e tij një çakmak të paguar me një çmim çmimi $ 500,000.  Mirësjellje me fotografinë e Lotarisë së Virxhinias