SHPËRNDAJE

Dita e parë e Grand Slamit të tenisit Wimbledon nuk ka kaluar pa befasi.

Në fakt, shokues është lajmi që 15 vjeçarja Cori Gauff, e ka eliminuar në rrethin e parë amerikanen Venus Williams.

Para më shumë se 12 mijë spektatorëve, Gauff e mposhti në 2 sete, 6-4 dhe 6-4.

Tinejxherja aktualisht renditet në vendin e 301-të në botë.