SHPËRNDAJE

17 vite përpjekje, angazhim, përkushtim e sakrific për të ruajtur substancën kombëtare në këto treva.

Lëvizja e Pogresit Demokratik ishte zë i fuqishëm i qytetarëve në të gjitha kohërat ka thënë kështu në intervistën dhënë portalit preshevacom, kryetari i këtijë subjekti politik, Shiprim Musliu.

Ai ka potencuar se duhet të bëjmë edhe më shumë për realizimin e mirëqenies së shqiptarëve në Luginë të Preshevës. LPD do të jetë zë i fuqishëm për shqiptarët e kësaj ane duke mos ndenjur duar kryq para çdo sfide që na pret në të ardhmen ka thënë Musliu.

Me rastin e 17 vjetorit të themelimit të Lëvizjes së Progresit Demokratik në shenjë nderimi kryesia dhe anëtarëte sajë bënë homazhe tek varri i ikonës së LPD-së, Jonuz Musliu në Konçul duke kujtuar jetën dhe veprën që ka lënë pas i ndjeri Musliu.

Ndërsa programi festiv u organizuar në restorantin Rozafa në Bujanoc./presheva.com/