SHPËRNDAJE

Në një derbi lokal gjithmonë emocionet janë të mëdha dhe këtë e tregojnë edhe dyshja e komentatorëve Tiziano Crudeli e Filippo Tramontana në Diretta Stadio 7gold.

Ata njihen për mënyrën e komentimit me plot pasion, por këtë herë ishte Tramonata i cili u gëzua në fund.

Ndeshja e ardhshme e zikaltërve është ndaj Napolit, të cilët renditën të parët në Serie A me dy pikë më shumë se Interi.

Skuadra e Luciano Spallettit këtë sezon nga tetë ndeshje ka vetëm një barazim dhe gjitha fitore