SHPËRNDAJE

Sot para parlamentit në Tiranë ka pasur protesta kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, dhe kundër projektligjit që lejon këtë akt.

Artistë, politikanë, mbështetës të opozitës dhe qytetarë janë mbledhur para parlamentit për të kundërshtuar vendimin e qeverisë.

Situata është bërë me e nxehtë kur policia e Tiranës filluan te hedhin gazlotësjellës.

Ish kryeministri shqiptar Sali Berisha ka postuar një video në facebook ku shihet një qytetar si ka mbetur për pak pa ndjenja, pasi policia hodhi gaz lotësjellës protestuesve.

Basha në videon e postuar ka shkruar:

Barbari e narkohorrave me gaz lotsjelles kunder protestuesve paqesor le pa ndjenja ne vdekje klinike qytetarin ne oborrin e Theatrit! Krim shteteror i shemtuar! Rama ik! Fitore!

Barbari e narkohorrave me gaz lotsjelles kunder protestuesve paqesor le pa ndjenja ne vdekje klinike qytetarin ne oborrin e Theatrit! Krim shteteror i shemtuar! Rama ik! Fitore! sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 24. Juli 2019