SHPËRNDAJE

Fenerbahçe shënoi fitore të madhe sonte ndaj Basaksehirit duke e mposhtur 2:0 me golat e Kruses dhe Vedat Muriqit.

Ndërsa, ishin tifozët e gjigantit turk, Fenerbahçe të cilët bënë gjestin e javës.

Ata hodhën shalla, doreza dhe kapela nga tribunat për të prekurit nga tërmeti që goditi Turqinë mbrëmë.

Vet ekipi turk shkroi, Fenerbahçe bashkë me këto foto: “Elazig mos ndjej ftohtësi, Fenerbahçe është me ju”.